• Ban 1

  Podstawowa opieka zdrowotna realizowana przez lekarza rodzinnego oraz pielęgniarkę środkowiskową

 • Ban 2

  Świadczenia zdrowotne z zakresu opieki lekarza pediatry

 • Ban 3

  Świadczenia zdrowotne z zakresu medycyny szkolnej

 • Ban 4

  Ambulatoryjna opieka specjalistyczna z zakresu ginekologii i położnictwa

W dniu dzisiejszym rozpoczeliśmy szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów 80+.

W związku z tym uprzejmie prosimy o dyscyplinę i bezwzględne przestrzeganie wyznaczonych godzin szczepienia w celu sprawnego przeprowadzenia procedury, co pozwoli na jednoczesne wykonywanie szczepień oraz przyjmowanie chorych pacjentów przez lekarzy GSP ZOZ w Borowej.

Birzemy przykład z pierwszego pacjenta zaszczepionego w naszej placówce.

image 6483441

 

szczepimyZgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8.12.2020 od dnia 15.01.2021 rozpoczynają się zapisy na szczepienie przeciw COVID-19.

W obecnej chwili są one przewidziane dla pacjentów w wieku 80+.

W tym celu wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom został uruchomiony "Punkt Szczepień COVID-19" w GSP ZOZ w Borowej działający pod numerem telefonu 534 059 320 w godzinach pracy Ośrodka.

Prosimy zatem o kontaktowanie się w sprawach szczepień TYLKO pod tym numerem wyznaczonym numerem.

Zgodnie z informacją przekazaną przez rząd na szczepienia można się umówić poprzez:

- Infolinia - numer 989

- Za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta

- Osobiście w Przychodni.

Drodzy Pacjenci,

Informujemy, że nadal nie uległy zmianie rekomendacje Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego w POZ.

Nadal wiodącą, rekomendowaną formą udzielania świadczeń w POZ są teleporady, a w uzasadnionych sytuacjach po wcześniejszej weryfikacji objawów poprzez teleporadę osobista wizyta pacjenta w przychodni.

W przypadku konieczności wizyty osobistej u lekarza bezwzględnie obowiązuje pacjenta maseczka zasłaniająca nos i usta, a przed wejściem do przychodni dezynfekcja rąk.

W związku z coraz szerszym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy i tym samym zwiększającą się liczbą przypadków potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, apelujemy do wszystkim naszych pacjentów o przestrzeganie procedur obowiązujących w reżimie sanitarnym.

koronaPrzypominamy zatem, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 sierpnia 2020 r. pierwszy kontakt z lekarzem odbywa się jako teleporada (telefon wykonywany do lekarza z domu pacjenta) w trakcie, której lekarz zadecyduje czy wizyta osobista w przychodni jest konieczna w celu wykonania badania fizykalnego.

Zatem uprasza się pacjentów dla zachowania ciągłości świadczeń i udzielania pomocy pacjentom przez lekarzy o bezwzględne przestrzeganie w/w zasad oraz o odwiedzanie przychodni osobiście tylko w koniecznych, uzasadnionych przypadkach.

Pragniemy poinformować, o możliwości pobrania w naszej placówce materiału do badania w celu oznaczenia przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

Badania są skierowane dla osób zdrowych chcących sprawdzić czy nie są zakażone bądź nie przebyły choroby bezobjawowo.

Badania te są ODPŁATNE!

Szczegółowe informacje, można uzyskać pod numerem telefonu 17 581 05 20 wewn. 16.